Skip to content
narrow screen wide screen auto screen Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

EKONOMIK TRAVEL

Wyprawy kajakowe
Wisła: Dęblin - Warszawa Drukuj Email
Wyprawy kajakowe
wtorek, 25 listopada 2014 23:41

biwak 1 dana stoiMoja pierwsza wyprawa z Sandomierza do Puław w lipcu otworzyła mnie na Wisłę. Płyniecie tą rzeką nie jest porównywalne z żadnym spływem inną polska rzeką. Szerokość, poczucie odosobnienia, dzika natura i nade wszystko przeurocze łachy piaszczystych wysp. To wszystko spowodowało, że musiałem to pokazać Danie i samemu jeszcze raz to przeżyć. Wygospodarowaliśmy na to 3 dni. Początkowo miał to być ostatni weekend sierpnia, ale w końcu popłynęliśmy tydzień później. Okazało się, że pogoda była wtedy bardzo dobra i bardzo letnia tzn było gorąco i prawie bezchmurnie.
Wybrałem odcinek z Dęblina do Warszawy a nie z Puław. Z Puław zachowana byłaby ciągłość z poprzednią wyprawą. To z ostrożności. Zależało nam na powrocie w poniedziałek.

Więcej…
 
Obra Drukuj Email
Wyprawy kajakowe
czwartek, 06 listopada 2014 22:50

sany0082


O Obrze dowiedziałem się z opisu wycieczki po tej rzece na jednym z portali kajakarsko-kanuistycznym. Od razu w takich przypadkach wskakuję na Google Maps i oglądam przebieg rzeki i robię zbliżenia na wersji satelitarnej. Obra od razu mi się spodobała, gdyż ma w swoim biegu kilka jezior w ciągu rzeki oraz kilka bocznych. Na jedne się wpływa – te boczne -  na inne nie. To są akweny dla mnie ! Można powiosłować, popedałować (bynajmniej nie na rowerze tylko w Podróżniku) i oczywiście pożeglować.

Planowałem popłynąć z Kopanicy na 3-4 dni w jakiś słoneczny, wydłużony weekend. Najpierw miała to być majówka, ale było zimno, więc zamiast Obry zrobiliśmy jednodniową wycieczkę Kanałem Gliwickim. Odkrycie ! - odrębna historia.
Ten kanał to tak naprawdę początek naszej Obry. A było tak. Planowaliśmy popłynąć Kanałem Gliwickim z Gliwic do mariny Lasoki w Kędzierzynie Koźlu.

Więcej…
 
Wisła: Sandomierz - Puławy Drukuj Email
Wyprawy kajakowe
środa, 30 lipca 2014 12:19

przed kazimierzem  W dole rzeka:
  nadzwyczajna;
  triumfalna;
  niebieska;
  szeroka;
  rozłożysta;

Więcej…
 
Drukuj Email
Wyprawy kajakowe
poniedziałek, 29 lipca 2013 08:50

Lubben - Teupitz, czyli Spreewald kajakowo, lipiec 2013.

widok na jezioro
Po trzech wyjazdach rowerowych do Spreewaldu, postanowiliśmy wyprawić się tam w celu odbycia podróży drogami wodnymi. Tych dróg jest sporo. Oprócz Szprewy,to  bogata sieć kanałów z systemem śluz, ciągi jezior oraz rzeka Dahme.
Problem wyboru szlaku wiązał się z logistyką dotarcia z końca wyprawy do początku po samochód. Wybór padł na Lubben jako miejsce startu i jezioro Teupitz jako koniec. Stało się tak, ponieważ obie miejscowości leżą przy szlaku kolejowym Berlin – Cottbus. Pociągi jeżdżą tam co godzinę. Dodatkowo obciążeni byliśmy koniecznością dotarcia w niedzielę 14 lipca na godz. 16-tą pod dworzec w Dreźnie, skąd odbieraliśmy koleżankę z dzieckiem i bagażami z Tanzanii. Wszystko musiało zagrać bez pudła. I zagrało !.

Więcej…
 
Sorkwity – Mikołajki, czyli podróż wodna Krutynią Drukuj Email
Wyprawy kajakowe
sobota, 08 września 2012 21:10

forum1Tytuł nieco rozbudowany, ale nie chciałem użyć słowa spływ, ponieważ kojarzy mi się zbyt stadnie. Krutynia to sztandarowa rzeka spływowa, choć w całym ciągu jezior i strug określanego jako „spływ Krutynią” zajmuje tylko cześć szlaku. My zaczęliśmy w Sorkwitach choć można zacząć z j. Gielądzkiego.
W Sorkwitach jest dobrze zorganizowany ośrodek Stanica Wodna PTTK. W tym miejscu można powiedzieć, że wszystkie stanice wodne PTTK na tym szlaku są przyjazne kajakarzom i z dobrą infrastrukturą, jak na polskie przyzwyczajenia. Jest jednak wyjątek: to Stanica Wodna PTTK w Krutyni. Miejsce to nastawione jest na klienta zewnętrznego i nie ma ograniczeń w hałasowaniu: można 24 h/dobę. Pola namiotowego tam nie ma, są tylko domki i restauracja. Omijajcie to miejsce !! , jeśli chcecie się wyspać.

Więcej…
 
Pojezierze Brodnickie Drukuj Email
Wyprawy kajakowe
niedziela, 19 września 2010 07:42

img_1517  Pojezierze Brodnickie to prawdziwa perełka krajobrazowa urozmaicona  jeziorami, tworzącymi ciągi jezior, lasami i pofałdowanym  terenem. To oczywisty powód by spędzić tam trochę czasu i to nie raz. Zwłaszcza dla kajakarzy i rowerzystów czyli dla nas.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Polecamy

polecamy
 

Ubezpieczenia on-line:

logo

 

dragons den logo

 

 

Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości